Program akcí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Rok Měsíc Týden Dnes Vyhledat Přejít na měsíc

Zamykání sezony - Moravská Sázava

Budeme se pohybovat kolem říčky ( NS Moravské Sázavy ) ze svými krásnými meandry  a malebnou krajinou kolem. Jedná se o rovinatou trasu  s pevným povrchem pro všechny věkové kategorie turistů délkou asi 14 km – ( s možností zkrácení).
Trasa : 14 km           Začínáme v místní části Čeňkovice- Hoblovna v místě zvaném Na převáží, ( je zde  místní lyžařské centrum Buková hora)  v Přírodním parku Suchý vrch-Buková hora. Z rozchodníku Palouk , pokračujeme podél říčky  NS  Moravská Sázava  modrá t.zn., do obce Výprachtice přes rozcestí do Koburk (tj. 5.km bude stát náš autobus s bufetem), dále  Na Zámku  (Výprachtice-Pila), V Kotli,  Pod Drtičem, Údolí Moravské Sázavy rozch.  Dostáváme se do obce Albrechtice - Horní konec  kde končí i NS Moravská Sázava. Celá trasa je označena Modrou tur.značkou.  V cíli bude opět stát náš autobus. Odtud se vydáme na obvyklé společné posezení v místní restauraci. Doporučoval bych prohlídku města Lanškroun se svými předměstími jako žichlínské nebo ostrovské .

Při obsazení autobusu 40 účastníky se cena bude pohybovat kolem 300Kč, pro 35 účastníků bude 330Kč, pro 30 účastníků bude 380Kč.
Pro informaci turistům z U.Hradiště jede do Otrokovic vlak  6.21hod, Staré Město 6.31hod. s příjezdem do Otrokovic 6.45hod. kde u nádraží ČD Otrokovice mohou nastoupit.

Kontakt : ved. R.Křižák
Odjezd autobusu Zlín AN č. 71 v 6.30hod, jiné místo nástupu konzultovat s vedoucím akce

Zpět